Schubert-park, Zselíz
Get the flash player here: http://www.adobe.com/flashplayer

Online video, animation, logo and website maker


Zselízi arcok

Napoleon Boulevard

Üdvözöllek a blogomban!


Erről a blogról elérhető, jogvédelem alatt álló letöltések csak a már tulajdonban lévő alkalmazás vagy file bisztonságimásolatként való letöltése engedélyezett!

Némelyik bejegyzésemhez gondolom nagykorúság szükségeltetik. Ezért a nem nagykorúak ezeket a bejegyzéseket ne olvassák!


Keresés ebben a blogban

ingyenreklám bannercsere

péntek, január 11

Megvan a világ működésének alapelmélete?

Anthony Garrett Lisi 39 éves amerikai fizikus lehet az új évezred Einsteinje, ha valóban felfedezte a törvényt, amely a világegyetemet igazgatja Garrett Lisi novemberben jelentette meg "Egy különösen egyszerű elmélet minden dolgokról" című, 30 oldalas tanulmányát az Interneten. Ebben feltételez egy olyan törvényt, amely összetartja a négy fő erőt: a gravitációt, az elektromágnesességet, az erőset és a gyengét, szerinte ez adja a világ működésének egyetlen matematikailag lehetséges magyarázatát.

A "minden" elmélete egy mítoszféle, amelyet a fizikusok több mint egy évszázada keresnek. Einstein kórházi ágyán úgy halt meg, hogy éjjeli szekrényén ott voltak az erről szóló utolsó feljegyzései.

Garrett Lisi nyolc évig dolgozott ezen az elméleten, amelyhez eszközül felhasználta az úgynevezett E8 szimmetria-csoportot, amit mások is alkalmaztak hasonló elemzésekhez. Ez egy 19. századi geometriai forma, amelyet 248 részre osztottak és amely úgy néz ki, mint egy katedrális rozettája - írta a Corriere della Sera című olasz napilap.

A tudományos világ egy része új zsenit lát az amerikai fizikusban, mások sarlatánnak tekintik. Garrett maga is úgy vélekedik, hogy csak a gyakorlat bizonyíthatja elmélete helyességét. A választ talán megadja az a mega-részecskegyorsító, amely a jövő évben kezd Genfben működni. A fizikus, aki a kísérleteket vezeti ezzel az új eszközzel, azt mondta, hogy Garrett elméletét komolyan kell venni, de mély elméleti értékelésnek és gyakorlati kísérleteknek kell alávetni.

Az amerikai fizikus most a világsajtó érdeklődésének középpontjába került, és ez, mint bevallotta, stresszeli, annak ellenére, hogy megszokta a rendkívüli helyzeteket. Garrett Lisi ugyanis az extrém sportok kedvelője, szörfözik, snowboard-ozik, és szeret a dzsungelben sátorozni. Filozófikus alkat és úgy gondolkodik, hogy ha elmélete mégsem igazolódik, másfelé indul el, mert "a természettel nem lehet vitatkozni".

Nincsenek megjegyzések: